Naše projekty

Viladom Komenského

Elegantný bielo-čierny bytový dom vo výbornej lokalite na Komenského ulici v Banskej Bystrici. Rezidenčný projekt len niekoľko minút chôdze od centra mesta sme od začiatku navrhovali ako Viladom, ktorý sa pre svojich obyvateľov stane predpokladom kvalitného bývania.

Fotka - Viladom Komenského

Pri návrhu hral úlohu každý jeden byt, čo sa prejavilo na výbornom dispozičnom riešení celého bytového domu a jednotlivých bytov. Architektúra zahŕňala prvky akými sú napríklad bezrámové zábradlia balkónov a lodžií, terasy s pochôdznou plochou z dosiek z exotického dreva, hliníkové okná a dvere Schuco v spoločných priestoroch či kvalitné vysoko záťažové koberce na chodbách s pocitom komfortného hotela. Pri realizácii medzi bytmi sme použili zvukovoizolačné tehly s najlepšími parametrami na trhu a zvuk tlmiace odpadové potrubia.

Fotka - Viladom Komenského
Fotka - Viladom Komenského detail

Vzhľad objektu jasne definuje  členenie vnútorných priestorov a  ich logická nadväznosť. Umiestnením bytov a orientáciou ich okien sme dosiahli, že takmer každý zo 41 bytov má výborný výhľad na panorámu mesta alebo zelené kopce. Z hlavnej cesty upúta objekt svojou bielou strohou jednoduchosťou, ktorá dáva vyniknúť preskleným zábradliam lodžií a ich betónovým podhľadom.

NASPÄŤ NA ZOZNAM